Zimné športy na Liptove

Alpské lyžovanie
Dnes patrí lyžovanie medzi najobľúbenejšie zimné športy a podmienky, ktoré našim návštevníkom poskytuje Liptov a lyžiarske stredisko Nízke Tatry Jasná na Chopku sú vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre  pokročilých  ba i profesionálov .
Stredisko ponúka 45 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov  aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 27 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 9 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

V našej obci Pavčina Lehota je   možnosť lyžovania v   rodinnom   stredisku LA ŽIARCE. Autom ste tam do 2 minút. Viac info na http://laziarce.sk

Bežecké lyžovanie
V strediskách Lúčky a Jasná - Tri Vody sú prispôsobné 2 okruhy na klasické bežecké lyžovanie a na korčuľovanie, ktoré sú pravidelne upravované. Ich kvalita závisí od dostatočného množstva prírodného snehu.
V našej obci Pavčina Lehota sú v prípade dostatočnej snehovej pokrývky ideálne podmienky na rekreačné bežkovanie. Už dvakrát sme sa dokonca podujali na usporiadanie otvorených pretekov v bežeckom lyžovaní. Odozvy účastníkov boli vynikajúce a preto veríme, že sa opäť o rok stretneme na perfektne upravených bežeckých tratiach okolo dediny.

Skialpinizmus
Známe skialpinistické trasy vedú hrebeňmi Nízkych Tatier a Žiarskou dolinou.

Freeride
Jasná vyšla v ústrety výzve zvanej freeride. Ak túžite po dorbodružstve tohoto druhu neváhajte a príďte vyskúšať freeridové zóny na hrebeňoch Nízkych Tatier na Chopku. Len to nespomínajte rodičom... .

Korčuľovanie
Prírodné klzisko v obci Pavčina Lehota – pre našich hostí VSTUP ZDARMA.

Sánkovanie
V obci Pavčina Lehota na Žiarci.