Kúpanie a wellness

Liptovská Mara
Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 kilometrov štvorcových a výškou hrádze 43 metrov je často navštevovanou lokalitou Liptova. Nachádza sa na ceste od Liptovského Mikuláša do Ružomberku a označuje sa aj názvom zrkadlo Liptova či Liptovské more. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy ako člnkovanie, vodné bicyklovanie, surfy, skútre , kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Pre tých, ktorých láka windsurfing, je v lete otvorená škola windsurfingu. No a rybárom isto Liptovskú Maru netreba špeciálne predstavovať. Je ich tu plno a majú tu svoj „rybársky raj“ .

Na severnom brehu Liptovského mora je najvýznamnejšie rekreačné stredisko Liptovský Trnovec. Nájdete tu bufety, požičovňu športových potrieb, minigolf, požičovňu člnov a vodných bicyklov, výcvikové stredisko potápačov ale i trávnatú pláž s borovicovým lesíkom , ktorý veľmi dobre uchráni pred horúcim letným slniečkom . Počas sezóny v lete tu kúpite cukrovú vatu, čerstvé langoše, zajazdiť si môžete aj na elektrických autíčkach, zahráte si tu   plážový  volejbal alebo si  len tak  poleňošíte  a nachytáte  " letný  bronz"   . Nádherná scenéria nízkotatranských pohorí na obzore  podčiarkuje čaro letných nocí strávených na romantickej Litovskej Mare.

História vzniku Liptovskej Mary je spojená so zatopením viacerých liptovských dedín, ktoré jej v čase vzniku a budovania stáli v ceste. Pre niekoho história smutná, pre iného nie... taký je už život. Iba gotický kostolík, presnejšie jeho ruiny, ostali nad hladinou tejto vodnej nádrže v lokalite zvanej Havránok. Kostol bol postavený na staršom základe v druhej polovici 13. storočia a prestavaný v 15. až 17. storočí.  Pred napustením vodnej nádrže ho dôkladne preskúmali a jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné detaily preniesli do areálu liptovského skanzenu v Pribyline. Po dokončení kópie kostola osadili do novostavby vybrané architektonické detaily spolu s výtvarnými časťami stavby. Pri kostolíku , s malým bufetom vnútri , nájdete tiež menšiu kamienkovú pláž s možnosťou  kúpania sa .

O ficiálne povolenékúpanie je  na plážovom kúpalisku v Liptovskom Trnovci a v zátoke pri  Liptovskej Sielnici.

Prameň v obci Kalameny
Termálny prameň v obci Kalameny tvorí umelý vrt s teplou vodou – približne 33°C. Okolo vrtu bolo vybudované umelé jazierko s rozmermi 20×10 metrov, ktoré je vyhľadávané pre blahodárne účinky na organizmus.
V blízkosti sa nachádza malé parkovisko, návštevníci sa určite potešia aj nenáročnému výstupu na nedaľeký Liptovský hrad. Toto prírodné kúpalisko je prístupné 24 hodín denne úplne zadarmo.

Aquapark Tatralandia
Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku. Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode, ktorá pochádza ešte z dôb dávno minulých - s pred približne 40 miliónov rokov. Areál leží na území regiónu Liptov, v blízkosti Liptovského Mikuláša, priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara.
Od nás autom prídete do Tatralandie za 15 minút.
Nebudem tu rozpisovať čo všetko v jeho areáli nájdete. Deti sa tu vybláznia, dospelí si  oddýchnu... . Najlepšie urobíte, ak si pozriete ich vlastný web: http://tatralandia.sk

Thermal park Gino paradise Bešeňová
Areál termálneho kúpaliska leží na území regiónu LiptPonúkame Vám ubytovanie v nádhernom kraji Liptova, pod hrebeňmi Nízkych Tatier v malej podhorskej dedinke Pavčina Lehota . ov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka. Thermal park je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobí blahodárne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium.
Verejnosti je prístupný po celý rok.
Od nás sa do Bešeňovej dostanete autom za 20 minút.
Viac info nájdete na http://ginoparadise.sk

Termálne kúpalisko Liptovský Ján
Pramene v obci Liptovský Ján sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku (35 litrov/sekundu). Južne od obce , smerom do Jánskej  doliny, sa nachádza areál letných termálnych kúpalísk, ktoré využívajú prameň Rudolf s teplotou vody 28.2 °C. Termálna voda má dokázateľne liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové ba aj choroby srdca a ciev. 25-metrový krytý bazén s termálnou liečivou vodou z prameňa Rudolf sa nachádza v Hoteli Sorea Máj za dedinou. Viac informácií nájdete na http://sorea.sk

Kúpele Lúčky
Na rozhraní Oravy a Liptova, v prekrásnom prostredí Chočských vrchov nájdete tiché rodinné prostredie, príjemný personál a liečivú vodu vhodnú na liečbu ženských ochorení, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových ochorení a chorôb z povolania. Ak túžite po malom kúpalisku pod lesom, našli ste to pravé.
Viac o kúpeľoch nájdete na http://kupele-lucky.sk